ŠKOLSKE VIJESTI

Organizacija rada škole od 18. 1. 2021.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

sukladno informaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja koja je prije nekoliko dana objavljena u medijima te jučerašnjoj odluci Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje 2. polugodište za učenike nižih razreda osnovne škole (1.- 4. razreda) nastava počinje u ponedjeljak 18. siječnja 2021. prema modelu A (u školi).

S obzirom da je škola dobila zelenu naljepnicu s napomenom te da je nalaz statičara pozitivan, stabilnost škole nije narušena. Napomena se odnosi na pukotinu na dimnjaku kotlovnice na kojoj se već postavlja skela.

Iz sigurnosnih razloga učenici 1.- 4. razreda će od ponedjeljka 18.1. ulaziti i izlaziti iz zgrade na glavni ulaz prema satnici kao i u prvom polugodištu. (učenici 1.-3. razreda). Razredne učiteljice 4. razreda će o vremenu ulaska obavijestiti roditelje.

Prvog radnog dana razredni učitelji će s učenicima imati satove razrednika na temu "Ponašanje u slučaju potresa", a prvi tjedan bit će održani roditeljski sastanci preko Zoom-a na istu temu.

S obzirom da učenici viših razreda ne pohađaju nastavu od ponedjeljka 18.1.2021. u školi nego na daljinu, svi učenici 1.- 4. razreda imat će nastavu u jutrarnjem turnusu do povratka viših razreda u školu.

Svi razredni odjeli bit će smješteni u prizemlje te suteren kako bi se mogli brže evakuirati u slučaju potrebe.

Evakuacijski izlaz je na nogometno igralište što je ujedno i zborno mjesto u slučaju potresa.

Vježbe evakuacije održat će se za učenike osnovne škole u 1. tjednu nastave u ponedjeljak i u utorak.

INFORMACIJE O SLUČAJU POTRESA ZA RODITELJE

1. NIŽI RAZREDI (1. – 4. razreda) Učenicima pripremiti mali evakuacijski ruksak koji će cijelo vrijeme stajati u školi na njihovom radnom mjestu. U ruksak staviti bočicu s pola litre vode (kupljenu), energetske pločice, kekse ili ne preslane grickalice, blokić s imenom i prezimenom učenika, adresom stanovanja te kontaktima i brojevima telefona i e-mail adresa važnih osoba koje škola treba kontaktirati u slučaju evakuacije (oba roditelja ili skrbnika, baka i djedova ili rodbine izvan mjesta stanovanja i u mjestu stanovanja).

2. Učenicima zamijeniti pamučne lagane papuče čvrstim tenisicama (koje će u školi koristiti kao papuče) kako bi u slučaju evakuacije učenici mogli u svim vremenskim prilikama čekati roditelje na zbornom mjestu. Jakne učenici nemaju obješene u hodniku nego su na njihovom stolcu. Učenik može imati mobitel u džepu jakne koji je ugašen.

3. VIŠI RAZREDI (5. – 8. razreda) Učenici viših razreda ne nose papuče. Učenici jakne drže na naslonima svojih stolica. U džepu jakne trebaju imati ugašen mobitel te ukoliko neki učenik koristi neke lijekove o čemu će roditelji obavijestiti razrednike putem maila.

4. Svi učenici škole se nakon potresa evakuiraju na zborno mjesto na nogometnom igralištu sa zapadne strane škole gdje čekaju roditelje/skrbnike da ih preuzmu.

5. Razrednik će u slučaju evakuacije obavijestiti roditelje o zbrinutosti učenika i protokolu preuzimanja učenika.

6. Prilikom preuzimanja učenika, roditelji su dužni javiti se razredniku ili predmetnom učitelju koji je evakuirao učenike.

INFORMACIJE O SLUČAJU POTRESA ZA UČENIKE

1. U školi umjesto laganih papuča, učenici nose čiste, čvrste tenisice.

2. Učenici jakne drže na naslonima stolaca na kojima sjede u učionici.

3. U slučaju potresa, učenici trebaju pozorno slušati upute učitelja/učiteljice s kojom se nalaze u trenutku potresa te se čučnuti pod radni stol i pokriti rukama glavu i lice.

4. Ukoliko se učenici u trenutku potresa ne nalaze u razrednoj učionici ili se nalaze odvojeni od razrednog odjela trebaju se odmaknuti od staklenih površina i ormara, čučnuti i čekati da prođe potres. Nakon potpunog smirivanja podrhtavanja, učenici su se dužni javiti prvoj odrasloj osobi (djelatniku škole) te se dalje evakuirati prema uputama djelatnika

5. Nakon uzbune za evakuaciju, učenici trebaju slijediti upute razrednog učitelja te uzeti sa sobom jaknu i ruksak za evakuaciju te krenuti za učiteljem na zborno mjesto na nogometnom igralištu.

6. Nakon dolaska na zborno mjesto na nogometnom igralištu jako je važno da učenici slušaju upute učitelja te pokušaju ostanu smireni i ne napuštaju mjesto.

7. U slučaju da ih roditelji dođu preuzeti, učenici se moraju obavezno javiti učitelju ili djelatniku s kojim je izašao iz školske zgrade prilikom evakuacije.

PREDMETNA NASTAVA

Sukladno informaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja koja je prije nekoliko dana objavljena u medijima te jučerašnjoj odluci Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje 2. polugodište za učenike viših razreda osnovne škole (5.- 8.razreda) nastava počinje u ponedjeljak 18. siječnja 2021. prema modelu C (nastava na daljinu).

Nastava će se svakodnevno odvijati u realnom vremenu tj. u vrijeme kad je trebala biti nastava u školi prema redovnom rasporedu, počevši s tjednom B (5., 7. razredi ujutro). Svaki dan na početku svakog sata učenici će morati potvrditi sudjelovanje u nastavi (yes) te izvršavati sve obveze zadane od strane učitelja kao i da su u školi. Svaki nastavnik će obavijestiti učenike na razrednoj učionici na Teamsu o načinu izvođenja online nastave (putem Teamsa ili Zooma).

Svi učenici koji ne potvrde sudjelovanje te ne sudjeluju u nastavi bit će upisani u e-Dnevnik te će roditelj izostanke morati opravdati razredniku na njegov/njezin službeni mail.

Prvi dan nastave svi razredni odjeli bez obzira imaju li taj dan po rasporedu sat razrednika u dogovoru s njim/njom imat će sat razrednika preko Zooma s temom "Ponašanje u slučaju potresa".

Također tijekom prvog tjedna roditelji će imati Zoom roditeljski sastanak s razrednicima na istu temu.

Petra Štingl Raić, prof.

Priloženi dokumenti:
Protokol_o_postupanju_u_slucaju_potresa.pdf (116.17 KB)

objavio: Ivana Marjanović   datum: 15. 1. 2021.

« Travanj 2024 »

• Bug
 • PC chip

Sigurno na internetu

Ispis statistike od 27. 3. 2010.

Ovaj mjesec: 2021